Turbosolárium

Časté dotazy

Kolikrát týdně se mohu opalovat v soláriu, aby to bylo rozumné?

Lidé s fototypem I, děti, mladiství do 18 let a lidé užívající léky, které způsobují přecitlivělost na slunce, jako i lidé s rakovinou kůže v rodině by solárium kopalování vůbec neměli používat. Přiměřené opalování 2-3x týdně je pro všechny ostatní nezávadné.Obecně je známo, že se pokožka po opalování zregeneruje minimálně za 24h. Pokud jste fototyp II, trvá regenerace 48 hodin a více. Evropská norma doporučuje nepřekročit 60 opalování za jeden rok.

Co je to návštěva solária?

Návštěva solária je čas potřebný k dosažení MED (minimální erytémové dávky). MED je taková dávka UV-záření, která nezpůsobí začervenání a

spálení kůže. Doba opalování závisí na typu solária, typu kůže návštěvníka a stupni jeho opálení.

Správným využíváním solárií můžete získat krásné opálení, načerpat dostatečné množství vitaminu D pro své zdraví a zvýšit přirozenou ochranu kůže proti spálení, a to dokonce až 6-ti násobně! Při opalování je vždy důležitá umírněnost. To znamená opalovat se postupně, dle svého typu kůže, postupně dobu opalování zvyšovat, tak aby v žádném případě nedošlo ke spálení kůže

 

Je možné navštívit solárium dva dny po sobě?

Opalování na sluníčku a v soláriu je úplně stejné, působí na Vás stejné UV záření a vytváří přirozeným způsobem opálení. Pokud jdete do solária poprvé nebo po delší době, tak mezi první a druhou návštěvou musí být rozestup 48 hodin, aby se zjistilo, zda se na kůži neobjeví alergická reakce. Pokud je vše v pořádku, můžete následně jít i dva dny po sobě, ale vždy tak, abyste nepřekročili dávku UV záření, která by na Vaší kůži vyvolala erytém (začervenání/spálení vyvolané UV zářením). Ale je lepší dát mezi návštěvami den pauzu, aby se kůže zregenerovala a používat kvalitní solární kosmetiku, která zlepší Vaše opálení a kůži dodá potřebné látky a hydrataci.Pokud s opalováním začínáte, určete si přesně Váš typ kůže a tomu přizpůsobte program opalování. Poradí Vám vyškolený personál v našich studiích. Mezi první a druhou návštěvou musíte nechat rozestup 48 hodin a následně je dobré během 2 až 3 týdnů absolvovat počáteční opalovací kúru skládající se z 8–12-ti návštěv, kdy chodíte většinou obden. Kůže si postupně zvyká na UV záření a vy si vytváříte požadované opálení. Následně si opálení udržujete 1x týdně.

Jak chránit tetování v soláriu?

Pokud je tetování čerstvé a kůže není plně zregenerována neměla by se UV záření vystavovat. Pokud je již tetování starší a kůže plně pořádku a chcete si toto místo chránit, postupujte stejně jako když se opalujete na sluníčku. Použijte kvalitní krém s UV filtrem nebo si tetování schovejte pod tričko či ručník. Na ostatní části těla používejte kvalitní krém do solária.

Mám problémy s akné a četla jsem hodně diskuzí, slečny píšou, že pomáhá...

ANO, pravidelné mírné opalování jim pomáhá zlepšovat kvalitu pleti. Akné se tvoří výrazně méně kůže je vláčnější. Rozumné využívání UV záření je při akné všeobecně doporučováno.

solarium-ergoline-600-classic.jpg

 

logofinal

JÉČKO Fitness - jediné místo v Hlinsku , kam se budete rádi vracet nejen za sportem, ale také za přáteli a pohodovou atmosférou!

JÉČKO Fitness pro ženy

Wilsonova 235, 539 01 Hlinsko
  Mgr. Jitka Ouřecká
  IČ: 05379555

Kontakt

info@fitko-jecko.cz

+420 776 824 386

+420 776 824 745

©2020 JÉČKO Fitness. All Rights Reserved.   Hosted on MyDreams VPS