Přistrojová lymfodrenáž

PRESOTERAPIE=přístrojová lymfodrenáž

l.jpg

Přístrojová lymfodrenáž je účinná moderní šetrná terapie mízního systému. Zároveň je vyhledávaná i pro své relaxační a kosmetické účinky.

Pomáhá udržovat a vytvářet vyvážený stav proudění mezi krevním a lymfatickým systémem. Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny, která podpoří tyto systémy. Přístrojovému ošetření vždy předchází ošetření určitých míst ruční lymfatickou masáží (tzv. otvírání lymfy) a je nutný dostatečný přísun tekutin. Po skončení procedury pacient pozná změnu okamžitě.

Přístrojová lymfodrenáž je vhodná:

  • Při detoxikaci organizmu
  • Při potížích s křečovými žilami a při žilních nedostatcích
  • Při prevenci a odstraňování celulitidy
  • Při otocích končetin
  • Při nadváze
  • Při relaxaci a regeneraci organizmu
  • Při bolesti svalu a páteře
  • Při pocitu těžkých a unavených nohou

K prokrvení končetin, redukci ochablého vaziva, redukci tělesného objemu na stehnech, hýždích i břicha, vyhlazení a prokrvení pokožky a zlepšení celého lymfatického toku je nutné absolvovat komplexní kúru, tedy deset až patnáct procedur. Nejlepší je pak docházet na lymfodrenáž pravidelně dvakrát až třikrát týdně.

Přístrojová lymfodrenáž využívá speciální nohavice sahající až po pás, které se skládají z několik manžet. Ty se v pravidelných intervalech nafukují a po té zase vyfukují. Jemným pneumatickým tlakem je masírována spodní část těla od chodidel směrem k trupu a tělo se tak očisťuje. Tento cyklus trvá třicet až padesát minut.

Přístrojová lymfodrenáž je rovněž velmi příjemná a člověk si při ní odpočine.

Měl by být také připraven na to, že se zhruba dvě hodiny po proceduře může lymfatický systém až šestkrát zrychlit. Po drenáži se tudíž ledvinami vyloučí větší objem tekutin a moč pak může mít neobvyklý pach a barvu.

Lymfodrenáže nejen pomáhají a léčí, nýbrž slouží rovněž jako prevence různých žilních zánětů i vzniku zmíněných křečových žil. Navíc díky průtoku krve tkáněmi napomáhají k regeneraci pokožky a odstranění pocitu únavy. Jemná masáž urychluje rehabilitaci po úrazech, zejména po zlomeninách, rovněž pomáhá od bolestí svalů a páteře. Hojně ji proto využívají sportovci.

Lymfodrenáž není tedy pouze nástrojem sloužícím k nápravě kosmetických nedostatků, ale i nástrojem ke zlepšení zdraví. Z vlastní zkušenosti musím říci, že jsem si při lymfodrenážích pokaždé příjemně odpočinula a již po první proceduře jsem se cítila lehčí, což způsobilo uvolnění tlaku v dolních končetinách. Potíže jsem necítila žádné. Rozhodně vám ale lymfodrenáž nenahradí pohyb, bez kterého by byl výsledný efekt mnohem nižší. Navíc nic není trvalé a celou kúru je vhodné opakovat.

 

logofinal

JÉČKO Fitness - jediné místo v Hlinsku , kam se budete rádi vracet nejen za sportem, ale také za přáteli a pohodovou atmosférou!

JÉČKO Fitness pro ženy

Wilsonova 235, 539 01 Hlinsko
  Mgr. Jitka Ouřecká
  IČ: 05379555

Kontakt

info@fitko-jecko.cz

+420 776 824 386

+420 776 824 745

©2020 JÉČKO Fitness. All Rights Reserved.   Hosted on MyDreams VPS